خرید اتو

اتو پرس ، اتو بخار ، اتو ایستاده ، کدام مدل از اتو برای شما بهتر است؟ اتوی لباس یکی از مهمترین و اساسی ترین ابزار هایی است که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد. برای خرید اتو بهتر است پیش از هر اقدامی اطلاعات کافی در این رابطه به دست آورید. در ادامه قصد داریم یک راهنمای خرید اتو ارائه کنیم و تمامی نکات لازم را بررسی کنیم.

راهنمای خرید اتو

در گذشته برای از بین بردن چین و چروک لباس ها، از وسیله های سنگین فلزی استفاده می کردند. این روش علاوه بر زمان زیادی که می گرفت، خیلی خسته کننده بود. امروزه با پیشرفت روز افزون تکنولوژی، اتو های مختلفی با قابلیت های زیادی در بازار عرضه می شوند. برخی از اتو های جدید فقط برای صاف کردن چین و چروک ها به کار نمی روند، بلکه از آن ها برای خشک کردن لباس ها نیز استفاده می شود.


بیشتر بخوانید: نکات مهم خرید جاروبرقی


انواع اتو

اتوها دارای انواع مختلفی هستند که شامل اتو بخار، اتو پرس، اتو مسافرتی، اتو خشک و … می باشند که هر کدام از این ها کارایی و ویژگی خاص خود را دارند که بسته به نیاز هر فرد متفاوت انتخاب می شود. در ادامه در مورد برخی از این اتو ها توضیح مختصری می دهیم.

اتو خشک

این اتو ها جزو ساده ترین اتو ها هستند که بدون بخار کار می کنند و باید با فشار دادن یک دکمه آب پاش لباس ها را اتو نمود. امروزه استفاده از این مدل اتو ها منسوخ شده و دیگر کسی از این اتو ها استفاده نمی کند.

اتو بخار

اتو بخار یکی از پرطرفدار ترین  اتو های بازار است که جنس کف آن از سرامیک، تفلون و یا استیل است و در قسمت کف روزنه هایی برای خروج آب وجود دارد. وزن و ابعاد این اتو ها معمولا کمتر از بقیه انواع اتو است و به همین علت کار با آن راحت تر است. همچنین سرعت اتو کشی با این اتو بسیار بالاست.

اتو پرس

اتو پرس یکی از جدید ترین و بهترین مدل اتو است که نتیجه بسیار بهتری نسبت به اتو های دیگر دارد. البته قیمت آن نیز بیشتر است. این نوع اتو بسیار قدرتمند هستند ولی کار کردن با آن ها نسبتا سخت تر است.

نسل جدید اتو EFFIE

این اتو ها در واقع نوعی ربات هستند که می توانند در مدت زمان کمی چندین لباس را به صورت همزمان اتو کنند. همچنین این اتو دارای قابلیت عطر زدن به لباس می باشد و شما می توانید از طریق اپلیکیشن، تنظیمات خاص اتو را اعمال کنید.


نکاتی که در هنگام خرید ماشین لباسشویی باید بدانید


اتو ایستاده بخارگر

این اتو ها دارای ساختار کاملا متفاوتی از دیگر اتو ها هستند. اتو های بخارگر یک بخش بخار ساز دارد و صفحه ای برای اتو کشی ندارد. این اتو ها بیشتر برای لباس های گران و حساس مناسب هستند و امکان اتو کشی عمودی را فراهم می کند.

خرید اتو

اتو با مخزن جداگانه

این اتو ها نسبتا جدید هستند و می توانند به راحتی بخار زیادی را تولید کنند. مخزن این دستگاه به وسیله یک سیم و یک شلنگ به دسته آتو وصل شده و بخار را به وسیله روزنه هایی که در کف اتو وجود دارند، منتقل می کنند.

پانوشت: خرید اتو , بهترین اتو , قیمت اتو , انواع اتو , اتو بخار دستی , قیمت اتو بخار پارس خزر , قیمت اتو فیلیپس