خرید جاروبرقی

امروزه در هر خانه، اداره و مغازه ای جاروبرقی وجود دارد و تمیز کردن محیط به یکی از کارهای مهم و روزمره تبدیل شده است. از آنجایی که این محصول دارای تنوع بسیار زیادی است، تصمیم گرفتیم مقاله ای در این رابطه بنویسیم و به معرفی بهترین جارو برقی بپردازیم و یک راهنمای خرید جاروبرقی ارائه کنیم. در این راهنمای خرید به مشخصاتی که باید در هنگام خرید جارو برقی به آن توجه کنید اشاره شده است. همچنین انواع جارو برقی و توان خروجی آن ها مورد بررسی قرار گرفته است.


مطالعه بیشتر: حراجی آنلاین چیست؟


انواع جارو برقی

جارو برقی ها به طور کلی به چندین دسته تقسیم می شوند:

  • جاروبرقی خانگی
  • جاروبرقی هتلی
  • جاروبرقی تجاری
  • جاروبرقی نیمه صنعتی
  • مکنده صنعتی

انواع جارو برقی ها از نظر ظاهری :

  • جارو برقی های ایستاده
  • جارو برقی های خوابیده

جارو برقی های ایستاده که نام دبگر آن ها جاروی عصایی است شامل  موتور، پارویی، مخزن زباله و دستگیره می باشد. همه این اجزا در یک بدنه جای گرفته اند. این نوع جارو ها به دلیل ظرفیت محدود مخزن زباله، برای محیط های بزرگ مناسب نیستند.

جارو برقی خوابیده همان جارویی است که همه آن را دیده ایم، مشخصه اصلی این دستگاه وجود یک لوله فلزی و خرطوم آن است.

جارو برقی

جارو برقی نیمه صنعتی

جارو برقی های نیمه صنعتی دارای مخازن بزرگی هستند و موتور قدرتمندی دارند و قابلیت این را دارند که تایم طولانی روشن بمانند. این جارو ها بیشتر عملکردی هستند، به همین علت قابلیت های خاصی ندارند، بیشتر آن ها فاقد سیم جمع کن هستند و روپایی ساده دارند. همچنین لوله فلزی آن ها تلسکوپی نیست و طولشان ثابت است.


تاریخچه جارو برقی را در ویکی پدیا بخوانید


جاروبرقی‌های خانگی

از مهمترین ویژگی این جارو ها، راحتی کاربر است. معمولا روی آن ها امکانات زیادی قرار داده شده که تا حد ممکن جمع و جور و قابل نگهداری در منرل و محیط های کوچک باشد. این جارو برقی ها به دو دسته ی کلی جارو های کیسه ای و جارو های مخزنی تقسیم می شوند.

جاروبرقی بدون کیسه یا مخزن

جارو برقی های بدون کیسه همانگونه که از نامشان پیداست فاقد هر گونه کیسه و پاکتی هستند، در عوض درون مخزنی پلاستیکی (شفاف) جمع می شوند. این گردو خاک به صورت فشرده جمع می شوند و راندمان دستگاه بسیار بالا می رود. این مدل از جاروبرقی ها معمولا در مقایسه با جارو های کیسه ای کوچکتر هستند.

 نکات مهم خرید جاروبرقی

اولین و مهمترین چیزی که در هنگام خرید یک جارو  برقی باید به آن توجه داشت، وزن و ابعاد جارو است. جارو های با سایز بزرگ، مناسب فضای کوچک نیستند، همچنین بهتر است وزن جارو سبک باشد، با اینکه جارو روی چرخ هایش و روی زمین در حرکت است، ولی اگر جارو سنگین باشد، حرکت آن سخت و دردسر ساز خواهد بود.

انتخاب بین جاروی کیسه ای و بدون کیسه ممکن است سخت به نظر برسد، ولی توجه داشته باشید که مخزن و فیلتر های جارو بدون کیسه باید شسته و تمیز شوند. برای جارو های کیسه ای نیز، لازم است که کیسه خالی و یا از پاکت های یکبار مصرف استفاده شود.

نکته بعدی توان و یا قدرت موتور جارو است که با واحد وات نشان داده می شود. جارو های خانگی، به صورت عمومی توانی در بازه ی 500 تا 2500 وات دارند. نکته حائز اهمیت در اینجا توان مکش یا AirWatt است. این عدد همیشه کمتر از توان موتور خواهد بود، این توان دقیقا همان چیزی است که برای برای کاربرد ما مهم است. بدیهی است که هر چقد قدرت موتور بالا برود، قدرت مکش نیز بالا تر می رود. ولی قدرت مکش، بین دو جارو با قدرت توان یکسان، می تواند متفاوت باشد. این تفاوت می تواند ناشی از شکل پارویی، طول و اتصالات لوله و عایق بندی بدنه باشد.

بنابر این، قدرت مکش با قدرت موتور فرق دارد و تابع ساختار جارو، پارویی و لوله خرطومی است. قدرت مکش باید بعد از نصب کامل لوله ها و در سر پاروبی تست شود.

پانوشت: قیمت جاروبرقی , بهترین جاروبرقی , قیمت جاروبرقی سامسونگ , قیمت جاروبرقی پارس خزر , خرید جاروبرقی