خرید مایکروفر

مایکروفر، یکی از لوازم برقی پرکاربرد آشپزخانه می باشد. از مهمترین مزایای این وسیله این است که در کوتاه ترین زمان، انواع خوراکی ها را با حفظ ارزش غذایی آماده می کند. در این مقاله قصد داریم راهنمای کاملی برای خرید مایکرفر ارائه دهیم. همچنینی به بررسی  طرز کار مایکروفر، انواع مایکروفر ، خطرات مایکروفر ، ظروف مناسب مایکروفر و … بپردازیم.

خرید مایکروفر

مایکروفر مناسب ترین وسیله برای افرادی است که دارای زندگی های پر مشغله ای هستند و زمان زیادی برای آشپزی ندارند.این دستگاه با با تبدیل انرژی الکتریکی به امواج، پخت مواد غذایی را در یک محیط بسته انجام می دهد. از مزایای استفاده از این وسیله می توان به پخت سریع، ایمنی بالا، حفظ ارزش غذایی و نظافت و پاکسازی راحت اشاره نمود.


مطالعه بیشتر: جاروبرقی بدون کیسه بهتر است یا جاروبرقی کیسه ای؟


انواع مایکروفر

مایکروویو ها در سه نوع رومیزی، کابینتی و بالای گازی موجود هستند. مدل رومیزی اولین مدلی بود که به بازار عرضه شد. این مدل به نسبت ارزان قیمت تر بوده و حمل و نقل آن آسان تر است. تنها عیب این مدل این است که فضا را اشغال می کند. از مزایای آن هم این است که جا به جایی آسان است و در هنگام تعویض خانه می توانید آن را با خود ببرید. مایکروفر های کابینتی و بالای گاز فضای کمتری را اشغال می کنند ولی قابل جا به جایی نیستند، همچنین ممکن است لازم باشد توسط افراد متخصص نصب شود.

تاثیر مایرکروفر بر کیفیت غذا

مایکروفر در مقایسه روش های پخت معمولی، به زمان کمتری برای پخت نیاز دارد، به همین دلیل ویتامین ها و مینرال ها نیز در آن کمتر از دست می رود. مخصوصا ویتامین های محلول در آب که به حرارت حساس هستند، در مایکروفر بیشتر حفظ می شوند. مایکروفر ها این برتری را به نسبت جوشاندن دارند که نشت ویتامین ها به درون آب پخت را به حداقل می رساند.

ظروف مناسب در مایکروفر

در این دستگاه باید از ظرف های مخصوصی استفاده نمود. ظروف شیشه ای احتمالا بهترین گزینه برای مایکروفر است، برای گرم کردن غذا های چرب، ظروف شیشه ای نسبت به پلاستیکی، ارجحیت دارد.

برای استفاده از مایکروفر سعی کنید از ظروف گرد یا بیضی استفاده کنید، چرا که در هنگام گرم کردن غذا در این ظروف، تمام کناره ها به صورت یکنواخت حرارت می بینند. همچنین ظروف گود به دلیل سطح تماس بیشتر، برای گرم کردن غذا در مایکروفر مناسب تر هستند.

ظروف سرامیکی غیر استاندارد به این دلیل که ممکن است منفجر شوند، مناسب نیستند، همچنین ظروف سرامیکی با رنگ فلزی نیز ممکن است باعث ایجاد جرقه شوند.  کاغذ موم و کاغذ پوست و کیسه های مخصوص پخت پز مایکروویو نیز مناسب هستند.

خرید مایکروفر

ظروف نامناسب در مایکروفر

ظروف پلاستیکی معمولی، برای استفاده در مایکروفر مناسب نیستند، چرا که ممکن است با حرارت دیدن ساختار شیمیایی آن ها تغییر کند و مواد سمی وارد غذا شود.

ظروف یکبار مصرف مانند ظروف مارگارین، ظرف ماست و …

ظروف فلزی مانند قوطی های کنسرو،  کیسه های کاغذی قهوه ای که در فروشگاه مواد غذایی وجود دارند. گرمای زیاد ممکن است باعث آتش سوزی کیسه شود.

پانوشت: خرید مایکروفر , قیمت مایکروفر , تفاوت مایکروفر و مایکروویو , ظروف مناسب در مایکروفر , طرز کار مایکروفر , قیمت مایکروفر ارزان